HomeINObasketEuroleagueTreneru Zvezde krive sudije: Kakva je bila taktika Sferopulos?

Treneru Zvezde krive sudije: Kakva je bila taktika Sferopulos?

Partitan je ispao nakon ligaškog dijela, a Crvena zvezda u plej-inu, pa regionalna košarka ni ove sezone neće imati predstvanika u plej-ofu Eurolige.

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je da je njegova ekipa izgubila do Bajerna iz Minhena u plej-inu zbog loših sudijskih odluka u završnici tog meča.

“Ovo će biti prvi put da pričam o sudijama. Do sad ih nisam komentarisao, ali danas ne mogu da poštujem to što se desilo. U drugom poluvremenu sudije nisu na isti način sudile, ali najbitnije je da je na kraju regularnog dijela utakmice bio faul u napadu (Devina) Bukera koji nije dosuđen, a nakon toga su dosudili faul u odbrani. Da su sudili ispravno, bila bi dva slobodna bacanja za nas i kraj utakmice“, naveo je Sferopulos na konferenciji za novinare.

Crvena zvezda nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Evrolige, pošto je u prvoj utakmici plej-ina, na gostujućem terenu u Minhenu, poslije produžetka izgubila od Bajerna 93:97.

„Igrali smo protiv veoma dobrog tima, u prvom poluvremenu smo igrali kako smo željeli. Bili smo loši u trećoj četvrtini, ali smo se kasnije vratili. Nemam šta da zamjerim igračima. Da je sve bilo jednako, pobijedili bismo, kao što smo i zaslužili“, rekao je Sferopulos, koji je poželio Bajernu sreću u nastavku takmičenja.

Crvena zvezda je u plej-in ušla sa 10. pozicije na tabeli, dok je Bajern regularni dio sezone završio na devetom mjestu.

0
share
TagsEvroliga Janis Sferopulos KK Crvena Zvezda
1
avatar
Pridruži se diskusiji…
1 0 0 1 marius
NAJNOVIJI
NAJSTARIJI
POPULARNI
marius
Gost



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije