Sloboda je u 8. kolu ABA lige dočekala u Mejdanu ekipu Novog Pazara. Pobjeda je nakon produžetka pripala gostima rezultatom 103:102

Prvi period pripada Tuzlacima koji nakon 10 minuta vode 21:15. Gosti prvi put dolaze u vodstvo sa dvije trice Todorovića 25:23. Do kraja četvrtine Pazarci igraju bolje i na odmor odlaze vodstvom 47:43.

Treću četvrtinu Sloboda otvara bolje 9:0 za 52:47. Pazarci se vraćaju ubrzo u susret i ponovo dolaze do vodstva tricom koju je postigao Amerikanac Mallory. Do kraja dionice gosti su uspjeli sačuvati vodstvo 65:62.

Igrači Olivera Popovića u 34 minuti vode 76:67. Sloboda pokušava da dođe do preokreta, u samom finišu Tuzlaci smanjuju na -1, 83:84 poenima Gregga. Poenima Čampare Sloboda dolazi do izjednačenja 89:89. Tuzlaci nisu iskoristili priliku za pobjedu kada kapiten Čerkezović griješi u napadu. Nakon 40 minuta igre rezultat je bio neriješen 89:89.

U produžetku bila je triler završnica,  gosti su došli do tijesne pobjede 103:102.

Najefikasniji kod Novog Pazara bili su Vulić sa 26, Korać je dodao 17, Mallory 12 i Numanović 10 poena. U redovima Slobode Gegić 21, Gregg 20, Čampara 14 i Manjgafić 13 poena.