Košarkaška revolucija sprema se na Filipinima gde će u narednoj sezoni Kupa Guvernera po prvi put na nekom zvaničnom takmičenju biti uveden šut za četiri poena.
Ova odluka mogla bi da donese tektonske promjene u svijet košarke ako bude prihvaćena i u ostatku planete, a četiri poena dobit će tim čiji igrač pogodi sa distance preko 8,25 metara.
Prema internom pravilniku, šut za tri poena se neće mjenjati i ostat će na udaljenosti od 6,75 metara. Kup Guvernera počinje sredinom avgusta i nema dileme da nas čeka zanimljivo takmičenje.
Kurir


