Odavno je najavljen trejd Jonasa Valančijunasa iz Sakramenta u Denver, u zamjenu za Darija Šarića, ali se čekalo da dobije i zvanične obrise.
Problem je nastao zbog velikog interesovanja Panatinaikosa za litvanskog centra, kojeg su mnogi već preselili u Atinu, ali kako stvari stoje – “zeleni” će morati da se okrenu drugim opcijama.
Kao što se prethodnih dana pričalo, Valančijunas je i zvanično postao košarkaš Denver Nagetsa.
Klub iz Kolorada je potvrdio trejd sa Sakramento Kingsima, zahvalio se Šariću poslije minorne uloge i jedne sezone, a na njegovo mjesto kao prvu rezervu za Nikolu Jokića doveo iskusnog Litvanca.
Šta Valančijunas donosi u Kolorado najbolje se oslikava kroz podatak da je sakupio skoro 1000 nastupa u NBA (937 u ligaškom dijelu i 58 u plej-ofu).
Tako je, čini se, gotova saga oko njegove budućnosti, s ozbirom da ima garantovan ugovor za narednu sezonu težak nešto više od 10 miliona dolara. Mogućnost za rastanak još postoji, ali prema brojnim pisanjima iz SAD, Denver očekuje od Valančijunasa da ispoštuje obaveze prema novo klubu.
Ostaje da se vidi šta čeka Šarića u Kaliforniji. Minule sezone je upisao 16 nastupa za Denver, iskoristio je opciju da produži ugovor, ali će ga odrađivati na novoj adresi, ako mu Kingsi ne odriješe ruke.


