HomeRegionalni basketABA ligaVažna pobjeda Borca nad FMP-om

Važna pobjeda Borca nad FMP-om

U odloženom susretu 18. kola ABA lige između Borca i FMP-a pun plijen iz “Hale kraj Morave” pripao je košarkašima čačanskog tima rezultatom 83:76 (29:10, 15:20, 18:23, 21:23).

Izuzetno raspoloženu ekipu iz Čačka na samom početku susretu i te kako je služio šut, pa su poslije tri minute susreta imali prednost 10:0 što je izazvalo reakciju sa klupe gostujućeg sastava i minutu odmora.

Tajm-aut nije pomogao FMP-u, a dokaz da ona čuvena izreka iz košarkaških kuloara Srbije “oprali ruke u Moravi”, kojom se opisuju timovi sa sjajnim šutem mogla se upotrijebiti na liku i djelu Dude Sanadzea, ali i Dušana Miletića.

Borac je u jednom trenutku vodio 22:4, a poslije uvodnih deset minuta igre semafor je pokazivao 29:10 u korist čačanskog Borca, što dovoljno govori o zbivanjima na parketu u prvoj četvrtini.

Pokušavali su na sve načine u drugom kvartalu “probuditi saigrače” Stefan Lazarević i Filip Čović, ali ogromna prednost Borca stečena u prvoj četvrtini bila je “vjetar u leđa” košarkašima domaćeg sastava.

Na krilima dobre igre već pomenutom dvojcu Sanadze i Miletić, pridružili su se Nenad Nerandžić i Brajs Džons što je dodatno učvrstilo vođstvo domaćih, ali je na kraju FMP uspio smanjiti zaostatak na pristojan deficit pred odlazak put svlačionice na petnaestominutnu pauzu (44:30).

Poslije velikog odmora meč je nastavljen i može se reći da su izabranici Vanje Guše uspjeli u namjeri da zaigraju na kvalitetnijem nivou u odnosu na prvo poluvrijeme što ih je dovelo na “-6” (55:49) u jednom trenutku, da bi pred odlučujućih deset minuta zaostatak i dalje bio jednocifren (62:53).

Pronašli su se u problemima kada je ofanzivni dio igre u pitanju košarkaši Marka Marinovića, ali sa obzirom na činjenicu da ih je šut služio tokom cijelog meča tako je bilo i ovog puta, pa su sa dva prezicna dalekometna šuta još jednom poveli dvocifrenom razlikom.

Iako je FMP preko Marka Pecarskog uspio smanjiti zaostatak, bilo je sve jasnije da će čačanski Borac ostvariti sedmi ovosezonski trijumf, a poslije posljednjeg zvuka sirene koji označava istek regularnih 40 minuta rezultat je bio 83:76.

Najbolji pojedinci u redovima pobjedničkog tima bili su Duda Sanadze učinkom od 19 poena, dok je Nenad Nerandžić postigao poen manje. Na drugoj strani se istakao Filip Čović ubacivši 19 poena uz sedam uspješnih dodavanja.

U narednom kolu regionalnog karavana Borac će drugi put uzastopno nastupiti u “Hali kraj Morave” protiv gostujućeg sastava Zadra, dok će FMP odmjeriti snage protiv favorizovanog Mornara.

meridianbetsport.ba Foto: Duško Radišić