HomeINObasketEuroleagueVirtus igra kao nekada Kinder: Iz Njemačke sa pobjedama za Italiju

Virtus igra kao nekada Kinder: Iz Njemačke sa pobjedama za Italiju

Virtus je ove sedmice gostovao u Nemačkoj i upisao dvije pobjede. Poslije Bayerna savladali su i Albu u Berlinu u meču 19. kola Eurolige sa 83:68.

U Berlinu su snage odmjerili drugoplasirani tim na evroligaškoj tabeli i drugi tim kada bi se tabela gledala iz obrnutog položaja. Jasno je bilo da je Virtus favorit, protiv ekipe, koja je ove sezone upisala samo tri pobjede.

Virtus je odigrao fantastično prvo poluvrijeme poslije kojeg su vodili 48:27. Alba je uspjela da u trećoj četvrtini priđe na 58:49, ali nisu imali snage za preokret i doživjeli su 16. ovosezonski poraz.

Virtus su do 14. ovosezonske pobjede predvodili, Tornike Shengelia i Bryant Dunston, koji su dali po 12 poena, Iffe Lundberg je ubacio 11 . U domaćem timu Johannes Thiemann i Matteo Spagnolo su dali po 13.