HomeINObasketEuroCupVrabac postao državljanin Srbije

Vrabac postao državljanin Srbije

Kako je prenio portal “Mozzart sport” Vrabac je srpske papire dobio zbog rodbinskih veza, ali ono što je mnogo važnije za trenera crno-bijelih Aleksandra Džikića moći će da nastupa u Košarkaškoj ligi Srbije.

U Srbiji zbog ograničavanja broja stranaca na najviše četiri košarkaša koja mogu da nastupaju u domaćem prvenstvu, uzimanje srpskog pasoša mladog “zmaja” znači da će moći da igraju i Slovenac Edo Murić, kao i trojica Amerikanca Kevin Endru Džouns, Derel Vilijams i Džamar Vilson…

Vrabac je u beogradski klub stigao početkom prethodne sezone, a u karijeri je još branio boje sarajevskog Sparsa i njemačkog Trira.

Ove sezone u ABA ligi je prosječno bilježio 4.2 poena i 2.3 skoka za 15.6 minuta provedena na parketu po meču.

mondo.rs



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije