HomeBhbasketŽeljo se držao poluvrijeme, Tuzlanke do sigurne pobjede (FOTO)

Željo se držao poluvrijeme, Tuzlanke do sigurne pobjede (FOTO)

Jasno je kako utakmice Jedinstva i Željezničara nose draž derbija, ali je isto tako jasno da su utakmice posljednjih godina daleko ispod kvaliteta igre koju smo nekada gledali.

Ipak, za razliku od prošlogodišnjih duela, ovaj današnji, bolje rečeno večerašnji zbog ranog padanja mraka, donio je bar djelić neizvijesnosti.

Sarajke su se sjajno držale prvo poluvrijeme, bile u “egalu”, što je sve sugeriralo na zanimljivu završnicu. No, nakon izlaska iz svlačionica Mejdana na parketu kao da su se pojavile druge ekipe. Jedinstvo daleko rastrčanije i preciznije, Željezničar sa olovnim rukama i mnogobrojnim greškama.

Utakmica je riješena na isteku 30. minuta, a do kraja je Tuzlankama preostalo da rutinski posao privedu kraju. To su i učinile za treću pobjedu i sko 3-0, dok su Sarajke u ovom prvenstvu prvi put osjetile gorčinu poraza.

Konačan rezultat glasio je 73:54. Double double učinak imala je Melisa Brčaninović sa 31 poenom i 11 skokova, Jasmina Ahmetbegović je također imala double-double sa 12 poena i isto toliko skokova, a dvocifrene su bile Anela Alagić 13 i Naida Glotić 10 poena. Kod gošći Amerikanka Moorers bila je najefikasnija sa 17 postignutih poena.