HomeBhbasketReprezentacijaZmajice ispustile prednost i u finišu izgubile od Hrvatske

Zmajice ispustile prednost i u finišu izgubile od Hrvatske

Ženska košarkaška reprezentacija BiH i drugi put u dva dana je poražena od Hrvatske u Poreču nakon veoma neizvjesne završnice. Šteta, jer izabranice Gorana Loje večeras su zaista bile blizu trijumfa u ovom prijateljskom meču…

Zmajice su u većem dijelu susreta držale konce igre u svojim rukama. Vodile su nakon prve četvrtine (20:23), kao i na poluvremenu (34:40).

U brzinu više naše djevojke ubacuju tokom treće četvrtine te čak ostvaruju prednost od 15 poena razlike (46:61) u 29. minuti.

Ipak, u zadnjoj dionici domaća reprezentacija se vraća u meč. Serijom 12-2 hrvatske igračice prilaze na zaostatak od četiri poena (64:69), zatim na dva (73:75), da bi prešle u vodstvo od 76:75 minut prije kraja.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat. Zmajice su promašile nekoliko šuteva u posljednjih dvadesetak sekundi utakmice tako da je Hrvatska ipak upisala novu pobjedu.

U pobjedničkoj ekipi istakla se Matea Tadić (27 poena), dok je u redovima BiH najbolja bila Marica Gajić, koja je zabilježila 14 poena i nevjerovatni 21 skok.

Hrvatska – BiH 76:75 (20:23, 14:17, 14:21, 28:14)

HRVATSKA: Erjavec 15, Mašić 6, Begić, Petrak, Miletić 2, Periša 4, Marić 3, Slonjšak 16, Cvitković 3, Silov, Dojkić, Tadić 27, Hajdin.

BiH: Gajić 14, Deura 5, Vrančić 4, Tavić 1, Hurt 14, Gligić, Džombeta 4, Babić 11, Domuzin 4, N. Delić, Brčaninović 13, Džebo 2, Marković, A. Delić 3, Mišeljić.