Slovenački reprezentativac Vlatko Čančar potpisao je višegodišnji ugovor s košarkaškim klubom Milano, saopćeno je danas iz italijanskog kluba.
Čančar se tako vraća u evropsku košarku nakon šest godina provedenih u NBA ligi, gdje je nosio dres Denver Nuggetsa. Tokom prošle sezone odigrao je svega 16 utakmica, bilježeći prosječno 1,5 poen i 2,1 skok po meču, a karijeru su mu obilježile brojne povrede.
Prije odlaska u SAD, Čančar je nastupao za slovenačku Olimpiju, Megu iz Srbije i španski Burgos.
Dolazak slovenačkog krilnog igrača peto je ovosezonsko pojačanje ekipe Ettorea Messine, koja je ranije dovela Marka Gudurića, Lorenza Browna, Quinna Ellisa i Devina Bookera.
(BHbasket)


