Umjesto uzlaznom putanjom, tuzlanska ženska košarka ide nezaustavljivo – nizbrdo, javlja portal tuzlalive.ba.
Dokaz tome je i večerašnja blamaža koju su za oko pedesetak gledatelja priredile izabranice Mare Lakić Brčaninović.
U okviru 13. kola prvenstva BiH, Jedinstvo BH Telekom poraženo od ekipe Rudar Sport iz Ugljevika rezultatom 67:77 (24:17, 15:16, 18:21, 10:23).
Ishod susreta predstavlja malo iznenađenje samo za one koji nisu bili u avetinjski praznoj velikoj dvorani Mejdan.
Sastav trenerice Mare Lakić Brčaninović mučio se igrajući na kartu iskustva Melise Brčaninović i Naide Glotić. Gošće su relativno lako održavale rezultatsku ravnotežu, a u 15. minuti izjednačile su na 28:28.
Domaći sastav nikako nije uspijevao da poveže konce, ali su poluvrijeme riješile u svoju korist rezultatom rezultatom 39:33.
No, gošće su pritiskale i na isteku treće četvrtine došle su na 57:54, da bi sredinom posljednjeg dijela utakmice serijom pogodaka prešle u vodstvo koje je u 15. minuti nakon pogotka Jovane Radovanović iznosilo 62:67.
Domaće su klonule duhom, a razigrane gošće punile su koš Tuzlanki da bi na kraju došle do svoje druge pobjede u 12 susreta, dok domaće igračice ostaju na 5 pobjeda i šest poraza.
Najviše poena u domaćem timu postigle su Melisa Brčaninović 27, te Naida Glotić 10 (uz 12 skokova), koliko je postigla i Melika Hadžiefendić.
U pobjedničkom sastavu Marijana Paunović postigla je 28, a Nataša Filipović 23 poena.
tuzlalive.ba


