HomeBhbasketLiga BiHAmer Čolan: Iz RS-a bojkotuju rad Upravnog odbora

Amer Čolan: Iz RS-a bojkotuju rad Upravnog odbora

Nova košarkaška sezona u našoj zemlji trebala bi početi u prvoj sedmici oktobra, a u Košarkaškom savezu Bosne i Hercegovine mnogo je nedoumica i upitnika, piše Faktor.

Prije svega to se odnosi na tri suspendovana kluba – Igokeu, Spars i Borac. Oni su u junu odlukom komesara za takmičenje izbačeni u niži rang takmičenja, jer se nisu pojavili na Final-fouru za prvaka naše zemlje, koji je trebao biti odigran u Širokom Brijegu.

Pomenuta trojka žalila se na ovu odluku, ali rješenja još nema. Potvrdio je to u razgovoru za Faktor generalni sekretar KSBiH Amer Čolan.

“Igokea, Spars i Borac podnijeli su žalbe, ali se Takmičarska komisija KSBiH nije izjasnila do kraja. Slučaj je prebačen na Upravni odbor KSBiH, uz obrazloženje da se TK ne može izjasniti“, kazao je Čolan za Faktor.

Sada je nastao drugi problem. Upravni odbor KSBiH ne može riješiti ovaj slučaj, jer se nije sastajao, a razlog je taj što članovi iz entiteta RS bojkotuju sjednicu.

“Sjednica UO trebala je biti održana prošle sedmice, ali članovi iz RS-a nisu došli. Zatraženo je da se izjasne za novi datum, ali, evo, prošlo je sedam dana, a odgovora još nema”, kazao je Čolan.

Kancelarija KSBiH uputila je klubovima dopise za potvrdu o učešću u prvenstvu BiH. Borac i Igokea su potvrdili nastup, a Spars se nije prijavio, jer čeka odluku o žalbi.

Istovremeno, Čolan je otkrio kako je KSBiH uputio dopis ABA ligi od koje traže da se zabrani učešće bh. klubovima u regionalnom takmičenju.

“ABA liga ne poštuje naš Savez i ne komunicira sa nama. Ne dostavljaju nam informacije o sistemu i kalendaru takmičenja, ne pitaju nas pri odabiru klubova. Tražimo da nam to dostave, jer bez ovih informacija naši klubovi i službena lica neće moći nastupiti u regionalnom takmičnju”, kazao je Čolan, objasnivši kako KSBiH jednostavno može stopirati učešće naših klubova u ABA ligi:

“Ne mogu igrati bez saglasnosti našeg Upravnog odbora. Ako ne dobijemo povratnu informaciju iz ABA lige, KSBiH neće ovjeriti registraciju igrača i to je to”, decidan je Čolan na kraju.

faktor.ba



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije