HomeBhbasketReprezentacijaČolan: Problem je kako da dođemo do Australije!

Čolan: Problem je kako da dođemo do Australije!

Amer Čolan, generalni sekretar KS BiH, naglašava da i pored toga nastup bh. košarkašica na SP-u dolazi u pitanje zbog ogromnih troškova putovanja.

Jedna karta košta između četiri i šest hiljada KM, a teško je pronaći slobodne karte u tim datumima. Počeli smo tražiti karte od 10. septembra, međutim sve je popunjeno do 16. septembra. Smještaj smo uspjeli obezbijediti zahvaljujući Šahinoviću i našim dijasporcima, ali problem je kako da dođemo do Australije – objasnio je.

Vize za bh. košarkašice su u procesu izrade, dio priprema u Italiji je finansijski pokriven, ali sve nakon toga je upitno. Sigurno je samo da bi neodlazak ove selekcije bh. košarkašica na SP predstavljao ogroman udarac za bh. košarku i jednu od najtalentovanijih ženskih generacija BiH od koje se očekuju velike stvari, pa možda i medalja s jednog od velikih takmicenja.

Generalni sekretar KS BiH upozorava da su mnoge selekcije pod okriljem saveza došle na korak do gašenja zahvaljujući nezainteresiranosti nadležnih institucija, te da će se taj trend nastaviti ukoliko se neke stvari u BiH, kada je u pitanju podrška sportskih kolektivima i odnos prema sportu, ne promijene.

FENA



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije