Moramo konstatovati da ABA liga nije na onom nivou na kojem zaslužuje da bude, izjavio je prvi čovjek KK Budućnost Voli Dragan Bokan na konferenciji za medije uoči starta Superkupa ABA lige čiji je domaćin Podgorica.
Nadmetanje osam ekipa za trofej Superkupa kreće, Budućnost će u četvrtfinalu za rivala imati Zadar. Glavni favorit za trofej je Partizan, učesnik plej-ofa Evrolige prošle sezone i aktuelni prvak regionalnog takmičenja, uz podsjećanje da učešće na ovom turniru nije uzela Crvena zvezda.
Bokan je između ostalog govorio i o problemima sa kojima se ABA liga susreće iz sezone u sezonu. Incidenti, saopštenje, prepucavanja, sjednice koje traju vječnost, a ne donesu se odluke. Sve je kulminiralo prošlosezonskim pomjeranjem kalendara do u nedogled, pa je tako posljednji meč finala plej-ofa odigran – 22. juna.
“Moramo konstatovati da ABA lige nije na onom nivou na kojem zaslužuje da bude. Nisu krivci za to ljudi iz menadžmenta, već isključivo suvlasnici koji ne mogu da dogovore neke stvari, pa se rađaju problemi koje menadžment ne može da riješi. Ne smiju se dešavati onakvi propusti, da jedan klub (Crvena zvezda, prim. aut) prolongira završnicu ABA lige kako njemu odgovara, ili da ne učestvuje na Superkupu“, istakao je Bokan.
Sjednica Skupštine biće održana 20. septembra u hotelu Hilton. Biće to nastavak one iz Banjaluke i vjeruje Bokan da će konačno doći do dogovora.
“Nadamo se da su ovi problemi iza nas, a imamo još neke stvari da riješimo kao vlasnici ABA lige. Hajde da sjednemo za sto i pokušamo da riješimo sve. Sigurni smo da ovaj projekat odgovara svima, ovo je nešto što može da koristi klubovima. Bitno je da obezbijedimo da normalno funkcioniše i ABA i ABA 2 liga. Nema više odlaganja, jasno je precizirano kada počinju plej-of serije“, zaključio je Bokan.
CDM


