Jedan od najuticajnijih evropskih košarkaških menadžera, Miodrag Ražnatović, ističe da mu najveće zadovoljstvo donosi rad sa mladim talentima, poput centra Pavla Bačka, MVP-a juniorske ABA lige.
„Pavle ima sjajan talenat, dobru tehniku i već šutira trojke. Malo je puniji, ali nosi broj 15 i obećava“, kaže Ražnatović.
Kada je riječ o odlascima evropskih mladih igrača na američke koledže, Ražnatović smatra da panika nije opravdana.
„Mnogi su otišli za strašne ugovore iz Mege, ali da su imali opciju 10-15 minuta u evroligaškom timu, ne bi otišli siguran sam. Odlaze zbog novca i minutaže, ali to neće naštetiti Evropi. Biće teško dvije godine, ali vratit će se sa 25 godina u odličnoj formi i spremni za ozbiljne projekte“, zaključuje poznati menadžer.
R.BH


