HomeINObasketNBABitka Hardena i Duranta: Rocketsi nakon produžetka do pobjede

Bitka Hardena i Duranta: Rocketsi nakon produžetka do pobjede

Nakon što su Warriorsi slavili u obje utakmice u Oaklandu, Rocketsi nisu imali izbora. Igrala im je samo pobjeda u Houstonu i do nje su došli. Pobjeda nije izborena glatko, domaćin je do nje došao uz puno truda i prolivenog znoja, ali ipak je slavio i pokazao da se neće tako lako predati.

Mogli su Rocketsi riješiti dvoboj i u regularnom dijelu, nisu uspjeli i odluka je pala nakon dodatnih pet minuta gdje su bili bolji i slavili na kraju sa 126:121 te tako osigurali povratak u Oakland.

U trećoj utakmici vodila se velika bitka između na jednoj strani Kevina Duranta te na drugoj strani Jamesa Hardena, obojica su prebacili 40 poena, a iako je Durant bio efikasniji, Rocketsi su ipak slavili.

“Nadigrani smo. Houston je igrao stvarno jako dobro i zasluženo je odnio pobjedu”, priznao je nakon susreta Steve Kerr.

Domaćin se prvi put odvojio tijekom prvog poluvremena kada je u drugoj dionici uz 13 poena Erica Gordona osigurao lijepu prednost i konstantno bio na rubu dvoznamenkastog vodstva.

U tim vodama bili su domaćini i tijekom treće četvrtine, a Warriorsi su se vratili u susret serijom 15:2 s kraja treće i početkom zadnje dionice.

Nakon toga nitko se više nije uspio u regularnom dijelu odvojiti na više od četiri poena razlike. U produžetku je presudila trica Jamesa Hardena 49 sekundi prije kraja za šest razlike nakon čega je domaćin mirno priveo utakmicu kraju.

Harden je susret završio s 41 poenom (5/13 trica), devet skokova i šest asistencija, Eric Gordon dodao je 30 poena (7/14 trica), a Clint Capela 13 poena i 11 skokova. Kod poraženih Kevin Durant ubacio je 46 poena (6/10 trica) uz šest asistencija, a Draymond Green dodao je 19 poena, 11 skokova i deset asistencija.