Zenit iz St. Petersburga bio je pred vratima raja, pred vratima Eurolige. Imao je 2-0 u polufinalnoj seriji protiv Himkija, majstoricu na domaćem parketu, ali u finale VTB lige i, još važnije, u Euroligu dogodine otišao je moskovski Himki čime je gotovo kompletiran sastav za sljedeću sezonu od 16 kluba. Pozivnica ne bi trebalo biti, a čeka se još tko će biti prvak Njemačke.
Himki je u St. Petersburgu slavio s 90:84 u utakmici u kojoj je osim uvodnih minuta konstantno bio u vodstvu. Domaćini su bili na 73:73 tri minute prije kraja, ali završnica je otišla u ruke Moskovljanima.
Aleksej Šved nije bez razloga jedan od igrača s najskupljim ugovorom u Europi. Za 28 minuta postigao je 28 poena, dodao još šest asistencija, a ispomoć mu je bio Rowland s 19. Za Zenit je 15 poena postigao Landry, Karašev 14…
Finale je u tri utakmice protiv Lokomotiv Kubana izborio CSKA, a serija kreće 8. lipnja.
VTB liga, polufinale:
Zenit St. Petersburg – Himki 84:90 (2-3)
www.sportarena.hr


