HomeRegionalni basketABA ligaIgokea poražena u posljednjem meču 8. kola protiv Mornara

Igokea poražena u posljednjem meču 8. kola protiv Mornara

Mornar je bolje otvorio meč i nakon prve četvrtine imao prednost od osam poena razlike, da bi bh. tim do poluvremena smanjio razliku na pet poena razlike za Mornar.

Domaća ekipa opet je zaigrala puno bolje u trećoj četvrtini u kojoj je slavila rezultatom 24:18 i tako svoju prednost povećala na 11 poena razlike, što im je na kraju bilo dovoljno da u finišu sačuvaju pobjedu i upišu četvrtu pobjedu u sezoni.

Igokea je u samom finišu pokušala preokrenuti rezultat, ali su uspjeli samo smanjiti prednost Mornara na dva poena razlike nakon čega je domaći tim postigao dva poena i završio pitanje pobjednika.

U pobjedničkoj ekipi najviše poena postigao je Needham koji je ubacio 22 koša, dok je kod Igokee najviše poena ubacio Lee koji je meč završio s 18 ubačenih koševa.