Boris Jokanović, trener Hea iz Bileće govorio je o teškom stanju u košarkaškom kolektivu:
”Naš trenutno najveći problem, kao i prethodnih sezona, je finansiranje kluba, evo treća plata kasni, momci maksimalno profesionalno odrađuju svoj posao u dosadašnjem dijelu sezone. Stao sam uz igrače i rekao da kakvu god odluku donesu da ću ih podržati. Donesena je odluka da se prekine sa radom, da se napravi štrajk upozorenja i momci su rekli ako do petka ne budu isplaćeni barem djelimično, nema putovanja u subotu, na utakmicu u Novi Grad. I kroz medije već dva dana apelujemo, međutim, niko se ne oglašava, nemamo ni tu pomoć koju smo očekivali od opštine. Budžet nam je zaista mali, nemamo pomoć ni od nekih privrednika iz Bileće, a ja mislim da ako Heo nije potreban Bileći, ne znam onda kome treba?! Mi smo tu da radimo svoj posao, za koji smo dovedeni, ne tražimo neka velika sredstva, u prethodnim sezonama smo pokazali ljubav prema košarci i lojalnost prema KK Heo, odricali smo se dugovanja, dešavalo se da radimo i bez novčane naknade tako da se mi stvarno nemamo više kome dokazivati.” – kaže Jokanović za mojahercegovina.com.
R.BH/mojahercegovina.com


