HomeINObasketNBAMemphis izjednačio na 1-1 protiv LA Lakersa

Memphis izjednačio na 1-1 protiv LA Lakersa

Košarkaši Memphisa pobijedili su na domaćem parketu LA Lakers 103-93 te su time izjednačili, u seriji na četiri pobjede, na 1-1 u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije.

Memphis nije bio u ugodnoj situaciji na startu druge utakmice. Iza sebe je imao poraz u prvom domaćem ogledu, a u drugom dvoboju nije mogao računati na Ja Moranta, svog najboljeg igrača, zbog ozljede ruke.

No, Memphis je od početka susreta poveo i vodstvo nije ispuštao sve do kraja. Nakon prve četvrtine domaćin je imao vodstvo 30-19, a tijekom treće dionice bilo je i 20 poena razlike za Memphis.

Gosti iz Los Angelesa su uspjeli zaprijetiti u posljednjoj četvrtini, smanjili su na -6, ali dalje od toga nisu došli.

Svi igrači udarne petorke Memphisa ubacili su dvoznamenkasti broj poena. Najbolji su bili Xavier Tillman s 22 poena i 13 skokova te Jaren Jackson Jr. koji je ubacio 18 uz devet skokova. Tyus Jones je dodao 10 poena uz osam asistencija i šest skokova.

Kod LA Lakersa LeBron James je ubacio 28 koševa uz uhvaćenih 12 lopti.