HomeMultimediaBHbasketTVSloboda počela pripreme: Trbić najavio ciljeve, Tuzlaci žele iskorak u ABA 2...

Sloboda počela pripreme: Trbić najavio ciljeve, Tuzlaci žele iskorak u ABA 2 ligi (VIDEO)

Košarkaši OKK Slobode danas su zvanično počeli pripreme za novu sezonu, a trener Marko Trbić na prvom treningu imao je 14 od planiranih 16 igrača.

Opravdano su izostali Asim Gutić, koji se nalazi na okupljanju reprezentacije Bosne i Hercegovine, te američki bek Akili Vining, čiji se dolazak iz Sjedinjenih Američkih Država očekuje u narednim danima.

Trbić je nakon prvog treninga istakao zadovoljstvo stanjem ekipe, ali i naglasio da je prvi zadatak kompletiranje rostera.

„Završili smo prvi trening i zadovoljan sam stanjem igrača. Primarni zadatak je da kompletiramo tim. Svi igrači su zdravi i u dobrom stanju“, rekao je Trbić.

Sloboda je tokom ljeta napravila nekoliko promjena u rosteru, a stručni štab sada očekuje da se ekipa što prije kompletira kako bi krenuo proces uigravanja.

„Mislim da vrlo rano možemo početi sa uigravanjem tima i odigravanjem pripremnih utakmica. Moramo kompletirati tim, praviti hemiju, graditi igru“, dodao je trener Tuzlaka.

Žele ponoviti prošlu sezonu, ali napraviti korak više

Sloboda će i naredne sezone nastupati u Prvenstvu Bosne i Hercegovine, ali i u ABA ligi 2, gdje je smještena u grupu sa Hercegovcem iz Gajdobre, Podgoricom, TFT-om i Šenčurom.

Tuzlaci su prošle sezone stigli do polufinala domaćeg prvenstva, a upravo taj rezultat predstavlja osnovu za postavljanje novih ciljeva.

„Prošle godine smo imali dobro polufinale. Bilo bi dobro kada bismo barem taj nivo zadržali. Ne zaboravimo da imamo tri ABA igrača. Želimo da se plasiramo u završnicu Kupa i napravimo jednu stepenicu više u ABA 2 ligi“, kazao je Trbić.

Ambicije su tako jasno postavljene – polufinale prvenstva, završnica Kupa BiH i iskorak u ABA 2 ligi.

„Ako hoćemo da budemo bolji nego prošle godine, onda je to to. A ako može i više od toga, što da ne“, poručio je Trbić.

Novi sistem ABA 2 lige više odgovara Slobodi

Od naredne sezone ABA liga 2 igrat će se u izmijenjenom formatu, a Trbić smatra da je novi sistem kvalitetniji.

„Ovaj novi sistem u ABA 2 ligi mi je bolji od prošlogodišnjeg. Igramo sa svakim iz grupe, pa onda idemo dalje“, istakao je.

Kada je riječ o proširenju domaćeg prvenstva, Trbić je ipak ostao rezervisan.

„Ne znam da li ima 16 klubova spremnih da igraju Ligu Bosne i Hercegovine. Vidjet ćemo, vrijeme će pokazati“, rekao je.

Roster nije nužno konačan

Iako je Sloboda u pripreme ušla sa 16 igrača, Trbić ostavlja mogućnost dodatnih promjena.

„Mi smo odlučili da sa ovih 16 igrača uđemo u pripreme. Onda sve zavisi od stanja, forme, ambicije i želje pojedinih igrača, prije svega od onoga što pokažu na terenu. Zavisno od toga, vidjet ćemo da li ćemo ih ostaviti ili nešto mijenjati u rosteru“, pojasnio je.

Prvi trening donio je i pozitivne informacije kada je zdravstveni bilten u pitanju.

Svi igrači koji su danas trenirali zdravi su, atmosfera u ekipi je dobra i radna, a Sloboda je tako krenula u pripreme za sezonu u kojoj će, prema riječima Marka Trbića, pokušati napraviti korak više u odnosu na prethodnu.

Na prvom treningu su bili: Sani Čampara, Jasmin Jakupović, Jovan Štulić, Savo Milanović, Imran Polutak, Đorđe Gobović, Ajdin Kahrić, Danis Odobašić, Ilhan Mujčinović, Zinedin Mulić, Tarik Bukva, Dario,  Kreitmayer, Balša Ilić i Aldin Mujezinović.

E.Sk



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije