Sve domaće utakmice HKK Zrinjski iz Mostara odigrao je sa zastavom Bosne i Hercegovine i Košarkaškog saveza BiH koji su bili postavljene na nedopustivo mjesto.
U desnom uglu dvorane, zakačene na ripstol i tako nisko da su dodirivale pod.
Službena lica i sudije u Ligi BiH prečesto traže “trunku u jajetu”, ali godinama propuštaju da očite prekršaje zapišu, a komesari sankcionišu.
Lani je Bratunac na neprimjeren način istakao zastavu BiH i bio je kažnjen. Komesar je bio Siniša Jakovljević, a nakon toga su Bratunčani isticali zastavu BiH u skladu sa propisima.
Mostarci ne mogu reći kako nemaju mjesta za postavljanje državne zastave u dvorani Bijeli Brijeg.
Naime na mjestu ispod semafora postavljena je zastava tzv. Herceg Bosne, zastava koja u sredini ima grb s crnom bojom i simbolima, te zastava BiH koja je na ovoj utakmici, slučajno ili ne, postavljena tako da je svojevrsno ruglo.
Vidjet ćemo hoće li nakon ovoga reagovati Nadir Koredžija, komesar takmičenja, i hoće li Mostarci istaći državnu zastavu i zastavu KS BiH na primjereno i propisano mjesto.
E.Sk
Foto: Prva fotografija je zastave BiH koja je postavljena na ripstolima, druga fotografija je zastava HB, zastave sa crnim amblemom i zastave BiH ispod semafora…


