HomeRegionalni basketABA ligaMula preporodio Cibonu: "Vukovi" savladali Olimpiju u Ljubljani

Mula preporodio Cibonu: “Vukovi” savladali Olimpiju u Ljubljani

Košarkaši Cibone došli su do nove pobjede u ABA ligi. Puleni Damira Mulaomerovića ostvarili su pobjedu u okviru 17.kola na gostovanju u Ljubljani protiv Olimpije.

Cibona je sjajno odigrala prvih 15-ak minuta i povela s 35:15, ali zatim potpuno stala u napadu. Zmajčeki su serijom 16:0 u završnici treće i početkom posljednje četvrtine uspjeli napraviti preokret i povesti s 52:51, ali tada se ukazao Filip Krušlin koji je odigrao sjajnu završnicu.

Krušlin je 12 od svojih 16 koševa postigao u posljednjoj četvrtini uključujući i pobjedničko slobodno bacanje sekundu prije kraja nakon što ga je pod Ciboninim obručem nakon promašaja Mihe Laponika prekršajem zaustavio Gregor Hrovat.

Uz Krušlina, koji je skupio i pet skokova, najbolji kod Cibone bio je i Nebojša Joksimović s 15 koševa. Union Olimpiju predvodio je Sašo Zagorac s 15 koševa.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-10 te je na sedmom mjestu, a Union Olimpija ima jednu pobjedu manje.