Selektor Srbije Svetislav Pešić rekao je nakon žrijeba da je trenutno sav fokus usmjeren ka Mundobasketu, a da je veliko pitanje u kojem sastavu će naša reprezentacija nastupiti u kvalifikacijama za Evrobasket.
“Naravno u ovom trenutku je prije svega pažnja i koncentracija na ovo što nas očekuje, Svetsko prvenstvo. Imamo dva protivnika koji su učesnici Svjetskog prvenstva. Gruzija i Finska. ekipe koje su od svih novih zemalja, koje nisu proglašene od javnosti za favorite, međutim, ekipe kompletne, uvek igraju svi zajedno, tako da vrlo je rano govoriti o našim šansama. Ciljevi su jasni, kvalifikovati se za Evropsko prvenstvo. To neće biti jednostavno, kao što se pokazalo i ranije. Ne zna se sa kojom ekipom ćemo nastupiti, to je februar mjesec. Treba biti pažljiv, pripremati se za svakog protivnika. Još ne znamo ko su naši prvi protivnici. Razmišljat ćemo o tome kad dođe vrijeme” , rekao je Pešić, a preneo Košarkaški savez Srbije.
R-BH


