Ministar porodice, omladine i sporta, Sonja Davidović, razgovarala je danas sa predstavnicima pet ženskih košarkaških klubova koji igraju Prvu ligu Republike Srpske.
Na sastanku je razgovarano o aktivnostima klubova u 2020. godini, planovima za sezonu i podršci Ministarstva kako bi svi planovi bili sprovedeni u djelo.
„ Naš dugoročni plan je da pružimo podršku svim sportskim kolektivima, u obje konkurencije, koji ostvaruju dobre rezultate i imaju perspektivne ekipe. Ženski sport nam je jednako važan i zato ćemo sportskim kolektivima s kojima smo danas razgovarali pružiti finansijsku podršku kako bi realizovali svoje lanove do kraja godine bez problema” – istakla je Davidovićeva.
Ona je naglasila da je svjesna činjenice da je situacija sa korona virusom zakomplikovala situaciju i kada je sport u pitanju i dodala da Ministarstvo čini sve da, u okviru svojih mogućnosti, bude podrška klubovima jer je kontinuirana podrška razvoju sporta, omasovljenju i popularizaciji sporta u Republici Srpskoj jedno od strateških opredjeljenja Ministarstva.
Sastanku su prisustvovali ŽKK „Feniks” iz Banjaluke, ŽKK „Kozara” iz Gradiške, ŽKK „Mladost” iz Prijedora, ŽKK „Ušće” iz Banjaluke i ŽKK „Budućnost” Bijeljina.
Glassrpske


