Danas će u Banja Luci biti održan sastanak klubova iz bh.entiteta RS koji imaju pravo igranja u Ligi BiH za muškarce.
Sastanak je dogovoren nakon žrijebanja parova za novu sezonu, a na kojem nisu prisustvovali čelnici klubova iz manjeg bh.entiteta. Prema saznanjima portala Bhbasket sastanak počinje u 13 sati.
Pojedini čelnici su izjavili kako neće biti sudionici “cirkusa”, ali je kancelarija KS BiH odlučna da prvenstvo počne 3. oktobra.
I neki klubovi iz bh.entiteta RS jedva čekaju da počne prvenstvo, jer nemaju adekvatnu alternativu, a u ljetnoj pauzi su se pojačali i izmirili sve obaveze prema KS BiH u pogledu registracije igrača.
N.S.


