Barselona je novu sezonu Eurolige počela porazom od Žalgirisa u Kaunasu. Nakon toga su upisali pet pobjeda u nizu, a posljednju protiv Anadolu Efesa u gostima 97:88.
Ključna je bila treća četvrtina, poslije koje su gosti imali prednost 76:66. Još jednu odličnu partiju u dresu Barselone odigrao je Kevin Panter. Bivši igrač Partizana je upisao 20 poena, efikasniji od njega bio je samo Čimezi Metu, koj je dao 21, a Džastin Anderson je imao 12 poena.
U domaćem timu Darius Tompson 16, Džordan Nvora 13, Elajdža Brajant 12 poena.
Izvor: Kosarka24.ba


