Sejo Bukva, direktor KK Koš istakao je koliko je značila Liga mladih BiH koja se igrala na područuju cijele Bosne i Hercegovine.
“Bosna i Hercegovina je bila kadetski prvak Evrope, kada smo imali Ligu mladih koja se igrala na nivou cijele države. Djeca su išla po gradovima cijele države i to je bilo fantastično. Svi su mlatene bili iz te Lige mladih BiH članovi šampionske selekcije”, govori Bukva i nastavlja:
“Savez treba poraditi na tome vratiti Ligu mladih BiH. Iako znam da to ide teško jer bio sam u Savezu. Kada bi vratili Ligu mladih to bi bio jedan izuzetan korak, jer dosta nam djece već idu vani, jer nemaju jako takmičenje.”, istakao je Bukva.
R.BH.


