Memphis je ostvario pobjedu na teškom gostovanju kod Golden Statea i to nakon produžetka.

Warriorsi su tokom druge četvrtine imali i prednost od 19 poena razlike (41:22), ali Grizzliesi su polako topili razliku i izjednačili u finišu meča. Zanimljivo da nijedna ekipa u zadnje dvije minute nije postigla ni poena te je susret kod rezultata 98:98 otišao u produžetak.

Više živaca u nastavku su imali gosti i nanijeli Golden Stateu prvi poraz ove sezone (101:104).

U pobjedničkom sastavu briljirao je Ja Morant (30 poena), najefikasniji kod Warriorsa bio je Steph Curry (36).

Detroit je izgubio i četvrtu utakmicu zaredom na startu nove NBA sezone, Philadelphia je na krilima Joela Embiida (30 poena, 18 skokova) slavila sa 110:102. Luka Garza je igrao nešto manje od pet minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (dvije trojke).

Dallas je ostvario trijumf u teksaškom obračunu protiv San Antonija, 104:99. Maverickse je predvodio Luka Dončić (25 poena).