Ante Suton predsjednik NO Širokog pred utakmicu protiv Igokee koje se igra sutra na Pecari, za portal BHbasket je istakao je značaj utakmice, ali i poslao poruku pred susret koji će odlučiti o prvaku Bosne i Hercegovine.
“Nećemo reći da će čitava sezona stati u jednu utakmicu, u 40 minuta protiv Igokee u srijedu. Ne bi bilo pošteno prema momčadi koja je srcem odigrala 46 utakmica i ostvarila velikih 36 pobjeda. Nećemo reći da očekujemo 12. titulu, jer i da ne uspiju u srijedu do 37.pobjede protiv mnogo iskusnije momčadi, oni su naš ponos. Nećemo reći – borite se i igrajte srcem, jer ovaj tim je ovu, za nas najtežu i najemotivniju sezonu odigrao baš tako. Utakmicu po utakmicu, sa bolom u srcu i florom na prsima. Najjači kada je bilo najteže. Ipak, moramo reći – u srijedu svi moramo biti HKK Široki”, govori Suton i nastavlja:
“Zadužili su nas veliki kapetan Bili i njegova posada! Zadužili su nas Ive, Boža, Mate, Mateo i svi dečki koji su obukli dres našeg voljenog kluba! Zadužio nas je trener Jupe, čovjek koji je od sedmog mjeseca prošle godine skromno, vrijedno i u tišini radio na stvaranju ovog tima, igre i rezultata na koji moramo biti ponosni! A najviše nas je zadužio onaj koji više nije sa nama, a koji je i stvorio moderni HKK Široki i posvetio mu gotovo čitav svoj život! Za HKK Široki, za momčad i stručni stožer, za naš Široki i našeg Priku koji je živio za to – napunimo u srijedu Pecaru do posljednjeg mjesta. Pozdravimo one koji su nas činili sretnima i ponosnim čitave godine i pomozimo im da prigrle novi, 12. pehar namijenjen prvaku države. Pozdravimo ih pljeskom i pjesmom kako god završi, jer oni su naše ponosno! Učinimo ponosnim i onoga koji je život, emocije i trud utkao u svaku poru kluba, grada i dvorane. Nema opravdanja – ako volimo naš grad, u srijedu budimo u Pecari! Za 12. titulu, za uspješnu sezonu i našeg Jožu, koji to od gore vidi sve”, zaključio je Suton.
Utakmica se igra u srijedu s početkom u 20 sati.
N.S.


