Košarkaši Slobode umalo su od gotovog napravili veresiju. U prvom dijelu u Bijeljini imali su priliku da odu na ubjedljiviju dvocifrenu prednost, no i +12 je bio odličan rezultat…
No, Radnik u drugom poluvremenu igra agresivnije, a tuzlanski košarkaši ulaze u bespotrebnu nervozu. Rezultat svega toga su tehničke greške za trenera Kavgića, centra Taylora i na koncu nesportska za Taylora koja je značila i isključenje.
Sloboda je zbog Taylorovih tankih živaca do kraja utakmice igrala sa samo jednim centrom, Čamparom.
Inače, Taylor je odlično igrao u prvom dijelu, a u drugom je ušao u bespotrebne rasprave sa sucem Sašom Babićem. Oni koji poznaju Babića znaju da kod njega nema praštanja, ali to nije znao Taylor.
I nakon što ga je trener Kavgić izveo iz igre Taylor je nastavio pričati i gestikulirati, poslije čega je isključen. Ovakve stvari se ne smiju događati, jer se takvim nepromišljenim gestovima ekipa ostavlja na cjedilu, a to bi Taylor trebao znati.
V.B.


