Kompanija Telemach kupi kajmak, ali se i bruka, mogao bi glasiti rezime prvih desetak minuta press-konferencije.
Telemach jeste generalni sponzor, iza sebe ima moćne medije, ali… Prilikom dodjele buketa cvijeća za reprezentativke nedostajala su dva. Prvi nije dobila članica staffa Amina Berbić, a kasnije i Nataša Bašović, dugogodišnja članica KS BiH. Njoj je svoj buket predala Marica Gajić.
Čuli smo od Samira Avdića da je Vlada Kantona Sarajevo pomogla reprezentaciju sa 40.000 KM, učinile su to i Vlade TK i Vlada SBK. Učinili su to sponzori Number 1, Prolab, Litvatrans, Rosa voda…
Telemach je požurio da pokupi kajmak, a sjetit ćemo se kako su komentatori kanala iz njihovog paketa okarakterizirali naše reprezentativke. Jedan od njih, nećemo mu pomenuti ime, reprezentativke je zvao “žute”.
Ok, Telemach je generalni sponzor, ali da nije bilo i drugih ne bi bilo ni ovog uspjeha. Zatražit ćemo od KS BiH koje i sa koliko novca sudjelovao u 240.000 KM troškova i da li je to isključiva zasluga Telemacha ili i drugih sponzora. Inače ni jedan ekipa “velikih televizija” nije bila na ispraćaju reprezentacije BiH prije 14 dana ispred hotela “Vertigos” u Tuzli, ali su “velike televizije” došle da svojim pitanjima kontaminiraju press-konferenciju i da fokus sa petog mjesta u Evropi skrenu na političare.
TIA / Rubrika Komentar


