Direktor Mladosti iz Mrkonjić Grada Miladin Rmuš u izjavi za portal BHbasket je iskazao sumnju da je bio koronavirus u Slobodi zbog čega je utakmica 9. kola između klubova iz Mrkonjić Grada i Tuzle odgođen.
“Imamo testove sa datumom 16.12. i obavještenje da su svi igrači u izolaciji. Potom imamo informaciju sa se 22. 12 igra utakmica Kupa i 23.12. vidimo da Sloboda igra u punom sastavu. Zbog toga sumnjamo jer ima mnogo nelogičnosti”, kaže Miladin Rmuš.
Sinoć je Upravni odbor KK Mladosti održao sjednicu i zatražio od KS BiH i komesara takmičenja da utakmicu registruje u njihovu korist 20:0.
“Koliko traje izolacija? Pet, deset ili petnaest dana. Od 16. decembra, kada su rađeni testovi, do informacije da Sloboda igra utakmicu Kupa je prošlo šest dana. Niko iz Slobode nas nije kontaktirao, a nije to učinio ni komesar takmičenja. Samo nam je na e-mail došla obavijest da je utakmica odgođena. Da su nas kontaktirali vjerovatno bi se dogovorili jer nikad nijednom klubu nismo pravili probleme. Do nas su došle informacije da se Davis nije vratio iz SAD-a i da je zbog toga Sloboda tražila odgodu. Oni su u svakom slučaju imali više od 8 igrača u rosteru i mogli su igrati. I mi smo bili desetkovani pred susret u Trebinju, ali smo igrali protiv Leotara”, jasan je Rmuš.
Hoće li Mladost igrati susret sa Slobodom u nekom drugom terminu…
“Neću ništa prejudicirati. Čekamo šta će reći Upravni odbor KS BiH i komesar takmičenja”.
Rmuš je podsjetio kako su iz Zrinjskog tražili odgodu utakmice sa Mladosti. Klub iz Mrkonjić Grada je pristao, ali komesar takmičenja nije odgodio utakmicu jer je Zrinjski, kako kaže Rmuš, imao 8 igrača u rosteru.
“U ovom slučaju, ponavljam, nas niko nije kontaktirao. O odgodio sam saznao na vašem portalu, a potom nam je obavijest stigla na e-mail. Pisao sam komesaru, ali nisam dobio odgovor. Nije u redu da se tako radi. Testovi su rađeni, ponavljam, 16.12, a mi smo trebali igrati 17. ili 18.12. Utakmica je odgođena, a Sloboda igra 23.12. u punom sastavu. Ima li tu logike”, pita se Rmuš.
Komesar takmičenja Božo Bošnjak je na osnovu dostavljenih testova iz Slobode odgodio utakmicu u Mrkonjić Gradu, a očito da će on ili Upravni odbor KS BiH morati staviti tačku na ovu utakmicu ili slučaj.
E.Sk


