Kadetkinje Bihaća osvojile su titulu USK kantona, na dva kola prije kraja takmičenja.
Jučer su naše djevojke odigrale utakmicu protiv KK “Bosna XXL” u konkurenciji kadetkinja te su upisale šestu pobjedu u nizu, jer su slavile sa rezultatom 65:51, po četvrtinama (18:12; 18:10; 15:12; 14:17). Ovom pobjedom Košarkaški klub “Bihać” je u konkurenciji djevojaka (drugu godinu zaredom) osvojio titulu prvaka kantona u kadetskoj konkurenciji i to dva kola prije završetka samog takmičenja. Već na samom startu meča naše djevojke su franetičnom igrom u odbrani i sjajnim napadačkim učinkom Merdanović Adne poveli sa značajnijom razlikom te su tu razliku uspjele održati tokom cijele utakmice. Zanimljivosti radi, Merdanović ADNA je na ovoj utakmici dala čak 51 poen. Čestitke našim djevojkama koje su posljednju utakmicu u “velikoj sali” izgubile prije više od dvije godine, tačnije u novembru mjesecu 2020. godine protiv Košarkaškog kluba “Sana” iz Sanskog Mosta.
Sve u svemu, izuzetno nam je drago da je u našem gradu, gradu Bihaću, počela dolaziti do izražaja ženska košarka koja nije bila zastupljena dugi niz godina. Ubrzo će našim djevojkama biti uručen pehar uz medalje. Čestitke od srca šampionke naše”, saopšteno je iz KK Bihać.


