HomeBhbasketIgosi bolji od Tuzlaka, povreda Boljkovca (FOTO)

Igosi bolji od Tuzlaka, povreda Boljkovca (FOTO)

Košarkaši Igokee u 3. kolu Lige 6 u Laktašima su savladali Slobodu sa 76:52.

U prvih 10. minuta igrala se izjednačena košarka, a ostat će upamćeno kako se povrijedio Pavle Boljkovac koji do kraja utakmice nije ulazio u igru. Igosi su prvih 10 minuta riješili u svoju korist 11:9.

U drugom periodu su nametnuli žestok ritam i rezultatom 17:8 stekli dvocifrenu prednost. U tim trenucima Sloboda je igrala bez Ratka Petrića, koji je veoma brzo dobio četiri lične greške.

Sloboda se pokušala u trećem periodu vratiti trojkama Rizvića i Sarajlića, ali su Igosi trojkom Branka Jorovića sa zvukom sirene pobijedili i u tom periodu 24:21.

U posljednjem periodu domaći su potvrdili svoju kvalitetu, a Sloboda se borila za što časniji poraz.

U redovima Igokee Dimić je ubacio 17, Heslip 18, a Bunić 11. Kod Tuzlaka Rizvić sa 16 poena je bio najefikasniji, dok je Sarajlić postigao 11 poena.

IGOKEA – SLOBODA 76:52

(11:9, 17:8, 24:21, 24:14)

Laktaši – Sportska dvorana. Gledalaca 800. Sudije: Milan Adamović, Ivan Miličević, Tomislav Stapić.

IGOKEA: Predić, Dimić 17, Heslip 18, Jorović 3, Knežević 2, Milošević, Čakarević 4, Radukić 2, Drenovac 5, Bunić 11, Maravić 5, Jones 9. Trener: Željko Lukajić.

SLOBODA: Omerbašić 9, Ahmedić, Hasandić 5, Hrnčić 7, Jurković, Latifagić, Džambić, Rizvić 16, Boljkovac 2, Muratović, Sarajlić 11, Petrić 2. Trener: Damir Mulaomerović.