HomeBhbasketWoman basketKošarkašice Raguse obranile naslov prvakinja Hrvatske

Košarkašice Raguse obranile naslov prvakinja Hrvatske

Košarkašice dubrovačke Raguse obranile su naslov prvakinja Hrvatske zahvaljujući 62-54 (18-15, 19-10, 12-8, 13-21) pobjedi na gostovanju protiv Plamen Požege u odlučujućoj petoj utakmici finala doigravanja.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 1:27 minuta prije kraja druge četvrtine do 3:35 minuta prije kraja treće dionice tijekom kojega su Dubrovčanke napravile seriju 15-0 i prednost od 31-25 prevorile u nedostižnu razliku od 46-25.

Inače, Dubrovčanke su u finalu povele sa 2-0 u pobjedama samo da bi Požežanke stigle do 2-2 i nadomak prvog naslova u povijesti jer su bile domaćin u završnom dvoboju. Ipak, ostale su na korak od cilja.

Carmen Miloglav je sa 22 ubačaja bila najbolja kod Raguse, dok je Maweja La mama Kapinga ubacila 18 za Plamen Požegu.