Jedan od najperspektivnijih mladih igrača Evrope, Mak Omerović iz Tuzle, prešao je iz matičnog kluba Sloboda u redove beogradske Mege, potvrđeno je za portal BHbasket.
Omerović je nedavno u Valenciji bio najbolji igrač NBA kampa, a još ranije je sa niz priznanja potvrdio svoj raskošni talenat.
Omerovića nećemo gledati sutra u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine na Evropskom prvenstvu B divizije u Skoplju. On je dobio poziv, ali se nije pojavio na pripremama.
Zbog čega pitali smo selektora Ahmeta Pašalića i pokušali pitati roditelje Omerovića, ali nismo dobili odgovore, odnosno nisu se javljali na naše pozive.
Očekuje se da će se Omerović već narednog ljeta priključiti reprezentaciji Bosne i Hercegovine ako ove godine nije bio u mogućnosti.
E.Sk


