Boston pobjedom do vodstva, Bogdanović ubacio šest poena

Košarkaši Boston Celticsa obranili su prednost domaćeg terena u petoj utakmici drugog kruga doigravanja za NBA prvaka pobijedivši Washington sa 123:101 te Celticsi sada vode sa 3-2 u seriji na četiri pobjede.

Osim ranog vodstva Wizardsa, utakmica je bila jednosmjerna ulica te su Celticsi vrlo rano osigurali pobjedu i tako su sada na korak do finala Istočne konferencije i dvoboja protiv Clevelanda. Već nakon prvih 12 minuta domaći je sastav vodio s dvoznamenkastom prednosti (33:21), na poluvremenu je bilo 16 razlike (67:51), a u nastavku je prednost rasla i do najvećih 26 razlike.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Avery Bradley. Bostonov bek-šuter ubacio je 29 poena uz 6 skokova. Treba istaknuti kako je 25 poena već zabio u prvom poluvremenu. Slijedili su ga Al Horford s 19 i Crowder te Thomas s po 18 koševa.

John Wall predvodio je poraženu momčad s 21 poenom i četiri asistencije. Bradley Beal zabio je 16 poena, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović zabilježio šest poena uz šest skokova i četiri asistencije. Iz igre je šutirao 1/7, a na parketu proveo je 22 minute.