Nakon pobjede Gruda samo poenom razlike na gostovanju u Vitezu protekle srijede, ovog vikenda su se odigrale još 3 utakmice u sklopu 14 kola lige KS Herceg-Bosne.

Sve utakmice ovog kola bile su neizvjesne do samoga kraja. U subotu je HKK Tomislav u utakmici „biti ili ne biti“ iznenadio prošlogodišnje prvake, susjede iz Posušja. Iako su tijekom cijelog susreta imali prednost, većinom dvoznamenkastu, košarkaši trenera Mate Bakovića dozvoljavaju Posušju da se vrati. U posljednju minutu se ulazi izjednačenim rezultatom 59:59, a tada iskusni Ivan Baković uzima loptu u svoje ruke i riješava utakmicu i dovodi HKK Tomislav do zaslužene pobjede rezultatom 66:62. Baković je susret završio sa 28 koševa, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Dominik Jukić sa 19 poena.

Žuti iz Posušja su ovim iznenađujućim porazom zakomplicirali sebi situaciju jer su ekipe Gruda i Čapljine svojim pobjedama se izjednačile na drugom mjestu sa KK Posušje i očekuje se teška borba do zadnjeg kola za što bolji poredak za doigravanje.

Čapljina je puno teže od očekivanog došla do pobjede na gostovanju kod „fenjeraša“ Busovače. U pobjedi 81:88 najbolji su bili Radak i E. Šafro sa po 22 poena, dok je kod poraženog domaćina najviše pokazao Milinović sa 25 postignutih koševa.

U Mostaru su utakmicu odigrale druge momčadi Zrinjskog i Širokog. Iako je vodila gotovo cijeli susret, ekipa Široki II je tek poenima Matea Drežnjaka u zadnje dvije minute ispjela izvući važne bodove u borbi za prve četiri pozicije. Mateo je susret završio sa 16 koševa, dok je njegov brat Dario postigao 21 poen. Kod poraženih je fantastičan bio mladi Davor Božić sa čak 33 postignuta koša.

Utakmica između Brotnja i Studenta se igra u četvrtak, a sve osim uvjerljive pobjede lidera prvenstva bilo bi veliko iznenađenje.