Svetislav Pešić, selektor Srbije, istakao je probleme u košarci u Srbiji:
“Volio bih da osvojena medalje pokrene i riješi dosta problema koje ima košarka u Srbiji, ali se plašim da se to neće desiti. S druge strane, podrška naroda koju smo imali je nešto veliko. Ljudi koji su zaduženi za košarku u Srbiji moraju nešto uraditi jer medalja neće biti, naprotiv. Imat ćemo problema stići do velikih takmičenja. Nemamo ligu u Srbiji, pogledajte kakvo je prvenstvo Njemačke…”, zaključio je Pešić.


